PŘIHLÁŠKA A INFORMACE KE KURZŮM KRESLENÍ

Přihlašte se do kurzu

Nenašli jste, co jste hledali, napište nám!

 

Termíny a cena kurzu?

Zkušební lekce je zdarma při zaplacení měsíčního kurzu na následující měsíc po termínu zkušební hodiny. Její cena (300 Kč) bude odečtena z ceny kurzovného.

Kurzy se konají:

  • pondělí od 10.00 do 12.00 hod.
    1400 Kč/1 měsíc vždy po 120 minutách

Platí se převodem nebo hotově či poukázkami
Výuku platíte po měsíci a máte možnost si neodchozené hodiny nahradit.

Mluví se o nás.

Podívejte se na reportáž s Marií Retkovou ,
které v prosinci 2011 odvysílala Česká televize na programu ČT2 v pořadu
Barvy života - kurzy kreslení pro seniory.

Česká televize (ČT2) se po roce vrátila do našeho ateliéru a natočila reportáž z kurzu kašírování. Pořad se vysílal dne 16. 11. 2012 na ČT2 v pořadu Barvy života.

Jak se můžete přihlásit ke kurzům pro seniory?

  • Online formulářem na tomto webu - níže na této straně (napište: pravděpodobný nástup do kurzu, název kurzu, jméno, adresu a telefon)
    to platí i pro dárkové poukazy (od koho, pro koho, termín a kontakt na objednatele)
  • E-mailem na: info@babylonie.cz (jméno, název kurzu, adresa a tel. číslo)
  • Telefonicky na +420 775 628 628, Lenka Husáriková
O kurzech

Kurzy jsou vhodné jak pro naprosté začátečníky, tak i pokročilé. Ke každému se přistupuje individuálně, proto může v jednom ateliéru kreslit jak začátečník, tak i pokročilí student-výtvarník.

Kurzy probíhají v ateliéru v ul. Přemyslovská 11, (v přízemí), Praha 3, cca 3 min. chůze od stanice metra Jiřího z Poděbrad (za kostelem). Výuku vede malířka Beata Kuruzcová. Do ateliéru žádné výtvarné pomůcky ke kresbě nepotřebujete, ty jsou v ateliéru k dispozici. Pokud však chcete malovat olejem, akrylem či temperou, pak si doneste svoje výtvarné pomůcky, nejlépe však po dohodě s lektorkou.

Výtvarné techniky

Při hodinách kreslení si povídáme o různých výtvarných pomůckách, které si můžete v ateliéru osahat a hned vyzkoušet. Začnete kreslit tužkou, poté kreslíte přírodním uhlem, rudkou, pastely, akvarelovými i obyčejnými pastelkami a až budete připravení budete malovat akvarelem, lavírkou, tuší, inkoustem a kvašem.

Co budete kreslit a malovat?

Naučit se kreslit je stejně těžké jako před čtyřmi sty lety. Každý začátečník musí nějak začít kreslit. Věřte, že i slavní mistři umění začínali tzv. od "píky". Ti pokročilí z vás si budete prohlubovat svoje znalosti a dovednosti a kreslit to, co se vám líbí nebo naopak vám kreslit nejde nebo neumíte.

V ateliéru se vás sejde maximálně 6 výtvarníků.

Chcete kreslit podle vámi přinesené předlohy? Jistě, poradíme Vám, jaký postup kreslení zvolit a vy už můžete samostatně tvořit a kreslit třeba podle fotografie portréty svých nejbližších. Chcete nakreslit obrázek pro někoho k narozeninám, svátku, svatbě, nebo jen tak pro radost? Vyberte si motiv a v ateliéru se můžete pustit do díla.